KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Turizm Alanında Dil Becerileri ve Kültürlerarası Konular: AB İş Pazarında Farklılıkta Birliktelik Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı.

Turizm Alanında Dil Becerileri ve Kültürlerarası Konular: AB İş Pazarında Farklılıkta Birliktelik Projesi Tanıtım Toplantısı Yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan Turizm Alanında Dil Becerileri ve Kültürlerarası Konular: AB İş Pazarında Farklılıkta Birliktelik isimli AB Erasmus + Projesi tanıtım toplantısı sektör temsilcilerinin katılımıyla Yoncalı Otelcilik Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli’nde yapıldı. Toplantıya sektör temsilcileri ve öğretmenler katıldı.

 

Arge Birim Koordinatörü Enes Güler, programda yürütülmekte olan proje hakkında katılımcılara bilgi verdi. Arge Birimi Proje Ekibi Sorumlusu Özcan Turan, hazırlanan akıllı telefon uygulaması ve eğitim modüllerini tanıtılarak sektör temsilcilerinin ve öğretmenlerin program hakkında görüş ve fikirlerini aldı.

 

Program açılışında konuşan İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Aybek, turizm sektöründe çalışanların ve yurt dışına çıkan vatandaşların dil problemini çözmek için geliştirilen cep telefonu uygulaması tamamlandı. Sisteme Türkçe dili eklenerek, sistem16 dilde restoranda, otelde, ulaşımda ihtiyaç duyduğumuz cümle kalıplarının çevirisini yapmaktadır. Ayrıca bu alanda çalışanlara ve eğitim gören öğrencilerin ön büro, kat hizmetleri, restoran, kültürlerarası konuları,  üzerine internet üzerinden geliştirilen eğitim modülleriyle turizm alanında öğrenim gören öğrencilere kaynak hazırlandı” dedi.

Program turizm sektörü temsilcilerinin deneyimlerini paylaşımı ile sona erdi.

http://esolams.si/unity/  adresinden proje uygulamalarına ulaşabilirsiniz. Buradaki modüllerde bulunan alıştırmaları çözebilir farklı oyunlarla öğrenebilirsiniz.

http://2clix.net/4apps/ adresinden uygulamayı cep telefonunuza indirebilir ve kullanabilirsiniz.


22-06-201822-06-201822-06-201822-06-201822-06-201822-06-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.