KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Kapsamında Yetişkin Eğitimi Projesi

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Kapsamında Yetişkin Eğitimi Projesi

TBM ‘YETİŞKİN EĞİTİMİ’ proje kapsamında, Şube Müdürümüz İsmail GÜVEN, Yeşilay Kütahya Şube Başkanı Nuri ÇETİN´in katılımıyla, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Beylerbeyi Toplantı Salonu’nda toplantı yapıldı. Toplantıya okul aile birliği yöneticileri ve okul idarecileri de katıldı. Toplantıda, TBM YETİŞKİN EĞİTİMİ programı hakkında bilgi verilmiş ve faaliyetlerden bahsedilmiştir.

Yeşilay, önleme çalışmaları konusundaki güncel bilimsel uygulamalardan yola çıkarak Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programını (TBM) ülkemizin sosyolojik yapısı ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak bağımlılıklarla mücadelede etkin bir eylem planı olarak hayata geçirmiştir. TBM, öncelikle ülkemizde yaşayan çocuk ve gençlerin bağımlılık risklerinden uzak, daha güvenli ve sağlıklı bir hayat sürdürmelerine katkıda bulunmak amacıyla toplumun bağımlılık türleri ile ilgili bilinç düzeylerini arttırmayı hedeflemektedir.

Program, dünya üzerinde çeşitli uygulama örnekleri bulunan ve bağımlı olmayan bireylerin bağımlılık sürecine girme riskini en aza indirmeye yönelik hazırlanmış bilimsel temelli bir eğitim programıdır. Bu eğitim programı ile tütün, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji gibi çeşitli bağımlılıklarla ilgili olarak başta çocuklar ve gençler olmak üzere toplumun genelinde farkındalığın arttırılması ve bu maddelerin kullanımının bilgi ve bilinçle önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.

02-01-201902-01-201902-01-201902-01-2019

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.