KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

V. Ulusal Korolar Şenliği Başlıyor.

V. Ulusal Korolar Şenliği Başlıyor.

Kütahya Belediyesi ve Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesinin ortaklaşa düzenlediği ve bu yıl 5.si gerçekleştirilecek olan ‘ULUSAL KOROLAR’ şenliği 14-15 Nisan 2018’de yapılacaktır.

Hezar Dinari Kültür merkezinde yapılacak olan şenliğin açılışı 14 Nisan 2018 saat 10.30’dur.

Şenliğe; Afyonkarahisar, Aydın, Bursa, Denizli, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Konya, Manisa, Sivas ve Trabzon illerinden 21, ilimiz merkez ve ilçelerinden 12 olmak üzere toplam 33 koro, 1025 öğrenci, 90 öğretmen ve idareci katılacaktır.

Yarışma niteliği taşımayan ve her türde koronun yer alacağı ULUSAL KOROLAR Şenliği, dört oturum halinde gerçekleştirilecek, sırası gelen koro sahne alıp eserlerini seslendirecek, oturum sonunda belge ve plaketleri verilecektir.

Şenliğimiz danışma ve değerlendirme kurulunda Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı, Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğretim üyeleri yer almaktadır.

 Böylesine önemli etkinliğin beşincisi düzenlemekten büyük mutluluk duyduğu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, şenliğe katılacak olan minicik yürekleri müzik aşkıyla çarpan öğrencilere, “Kuruluşun ve kurtuluşun şehriolanKütahya; tarihiyle, sanatıyla, kültürüyle adeta bir açık hava müzesidir. Çininin, sanatın, termalin başkentidir. Sizler bu kısa sürede Kütahyamızı az da olsa tanımış olacaksınız. Müziğin evrensel dili sayesinde Kütahyamız için birer kültür elçisi olacak ve yaşadıklarınızı çevrenize aktaracaksınız” diyerek tüm öğrenci ve öğretmenleri bu güzel buluşmaya davet etti.

 

09-04-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.