KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ AHMET HAMDİ NAYİR KÜTAHYA’DA İLK BRİFİNGİ MİLLİ EĞİTİM’DEN ALDI

Vali Ahmet Hamdi Nayir Kütahya’daki ilk değerlendirme toplantısını İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptı.
VALİ AHMET HAMDİ NAYİR KÜTAHYA’DA İLK BRİFİNGİ MİLLİ EĞİTİM’DEN ALDI

Valilik toplantı Salonunda düzenlenen değerlendirme toplantısında Vali Nayir, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’den eğitimin genel durumu hakkında brifing aldı. Toplantıda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri de hazır bulundu.
İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger tarafından yapılan sunumda Kütahya eğitiminin okullaşma oranları, öğrenci, öğretmen, derslik sayıları hakkında bilgiler verildi. 
Kütahya’da eğitimin gelişmesi için ne gerekiyorsa yapacağız diyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, eğitimin valilik için özel bir mesaisi olacağını söyledi. Çalışmalarda ekip ruhuna vurgu yapan Vali Nayir, “Milli eğitim, her ferdimizi, her ailemizi, ülkemizin geleceğini ilgilendiren en önemli konuların başında geliyor. Eğitim başarılı olmaya mecbur olduğumuz konulardan biri onun için elimizden gelen her şeyi yapmamız gerekiyor. Öğrencimizden, öğretmenimizden, velimizden, okul aile birliğimizden, okul idarelerine kadar çok geniş çerçevede milli eğitimle paydaş olan bir yapı var. Başarı isteniyorsa bizim hepsinin bilgisini, desteğini sonuna kadar kullanmamız gereken bir alan. Bu yüzden milli eğitim konuları, valilik olarak bizim mesaimizde de önemli bir yer tutacak. Yapabileceğimiz işler konusunda yerel yönetimin, özel idaremizin destekleri noktasında elimizden gelen ne varsa hep birlikte, ekip anlayışı içerisinde yapmamız lazım” dedi.
Yönetim kabiliyeti ve sağlanan beraberlik ruhuyla soruşturmaların en aza indirileceğini ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “518 tane kurumda 7 bin 279 öğretmenimizle, 93 bin 791 öğrencimizle geniş bir alanda hizmet veriyoruz. Türkiye genelinde aşağı yukarı her ilin nüfusunun beşte biri kadar bir kısma öğrenci isabet eder. En yetişkin, en yetkin elemanlarımızla hizmet ediyoruz. Kamu içerisinde sayı olarak baktığımızda hiçbir kurumumuzda bizim 7 bin 279 gibi bir sayıda nitelikli personeli bulmamız zor. Dolayısıyla eğitim il, ülke ve insanlık olarak önem vereceğimiz konuların başında geliyor. Bu konudaki sorumluluğumuzu hissederek, bir ekip ruhu içerisinde yapabileceklerimizin en güzelini yapmamız lazım. Mesaimizi faaliyetlerle geçirmemiz lazım. Soruşturmalar bizi yoran şeyler olmamalı, keşke hiçbiri olmasa. Şikayetleri en aza indirmiş, enerjimizi tamamen geleceğe ait olan işlere yöneltmiş, birlik ve beraberliğimizi sağlamış olsak. Bizim yönetim kabiliyetimiz soruşturmaları da aza indirecektir. Enerjimizin tamamını ülkemizin geleceğine hizmet edecek olan nesli yetiştirmek için kullanmalıyız” diye konuştu.
Öğretmen – öğrenci arasında sağlıklı bir ilişki oluşturulması gerektiğini belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’e öğretmenlere bu doğrultuda eğitim verilmesi talimatını verdi.
Değerlendirme toplantısı şube müdürlerinin kendini tanıtıp, alanlarıyla ilgili sunum yapması ve karşılıklı fikir alışverişiyle sona erdi.  

 

27-06-201627-06-201627-06-2016

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.