KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ AHMET HAMDİ NAYİR’DEN EVLİYA ÇELEBİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ’NE ZİYARET

VALİ AHMET HAMDİ NAYİR’DEN EVLİYA ÇELEBİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ’NE ZİYARET

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir her hafta gerçekleştirdiği okul ziyaretleri kapsamında bu kez Evliya Çelebi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileriyle bir araya geldi. 
Evliya Çelebi Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret eden Vali Ahmet Hamdi Nayir’e İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger eşlik etti. 
Vali Ahmet Hamdi Nayir sırasıyla 11, 10 ve 9. sınıf öğrencilerinin derslerine katılan Vali Ahmet Hamdi Nayir öğrencilerin istek ve sorunlarını dinledi, Evliya Çelebi Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonunda incelemelerde bulundu. 


Öğrencilere, “Daha fazla çalışmalısınız” diye seslenen Vali Ahmet Hamdi Nayir gençlere önemli öğütler verdi.Dil eğitiminin önemine değinen Vali Nayir, “Dil eğitimi konusunda maalesef ülke olarak başarılı bir konumda değiliz. Yıllarca dil eğitimi görüyoruz ancak turist gördüğümüzde soru sorma cesaretini bile gösteremiyoruz. Günlük hayatta kullanacağımız konulara, konuşma kalıplarına ihtiyacımız var. Bu yönde çalışmalar yapmalısınız” dedi.   Türkiye’nin iyi eğitimli gençlere ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Vali Nayir, “Gelecek neslin ülkemizin geleceğinde önemli rol üsteleneceğini, sorumluluklarını daha iyi bilen bir gençlik olacağına inanarak yola çıkıyoruz. Öğretmenlerimize güveniyoruz, ihtiyacınız olan bütün eğitim ve öğretimi vereceklerine inanıyoruz. Ülkelerin sahip olduğu zenginlikler içerisinde en önemli zenginlik yetişmiş, iyi eğitim almış insan gücü. İyi eğitim almış, kültürlü gençler olarak geleceğimizi sizde biliyoruz. Emeğimizi de bu yönde harcamaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.   Edinilen bilgilerin mutlaka süzgeçten geçirilerek sorgulanması gerektiğini belirten Vali Nayir, “Bu çağlarda hayatınız şekilleniyor. Dolayısıyla sizler fikri hür, vicdanı hür olarak öğretmenlerinizden dinlediğinizi akıl süzgecinizden de geçirerek doğruyu bulmaya çalışmalısınız. Derdiniz yalnızca dersleriniz olmamalı. Hayata ait olan şeyleri de kafanızda canlandırarak bir kalıp oluşturacak şekilde değil, bütün fotoğrafı görecek şekilde hayata bakmalısınız. İnancımız da sizlerde olayları yorumlama kabiliyeti oluşturacak şekilde “Hiç akletmez misiniz, düşünmez misiniz?” der. Buradaki derslerde gördüğünüz konular da hayatı genel manada anlama yönünde size destek vermeli. Hayatı daha geniş pencereden, bir saplantı içerisinde olmadan anlamaya çalışın. Başkalarının gözüyle gördüğünüz hayat size örnek olmasın. Kendi değerlendirmelerinizle hayata yeni bir şeyler katmaya çalışın. Sizlerin bu çağlarda buna ihtiyacı var” diye konuştu. 


Okul öğretmenleriyle de istişarelerde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, Evliya Çelebi Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Ali Asan’dan eğitim faaliyetleri ve okulun genel durumu hakkında bilgiler aldı.
Öğretmenler odasını eğitimin büyük bir parçası olduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Buradaki aile havası bizim hoşumuza gidiyor. Verimliliği artıracak önemli noktalardan birinin öğretmenler odası olması gerektiğini düşünüyorum. Çocuklarımız bize, öğretmenlerimize emanet. Yapamadığımız, eksik bıraktığımız hususların bu ülke için büyük bir kayba sebep olacağını sizler bizden daha iyi biliyorsunuz. Bizler ne bildiysek sizlerin sayesinde bildik. Biz mülki idare olarak eğitimi önemli, vazgeçilmez ve başarmaya mecbur olduğumuz görevlerimizden biri olarak biliyoruz. Verebileceğimiz desteklerin önemli bir kısmını eğitime ayırmaya çalışıyoruz. Ziyaretlerimizde de verilen emeğin boşa gitmediğini görüyoruz. Okullardan beklentimizi çok yüksek tutuyoruz, tutmalıyız da. Gelecek adına, ülkemiz adına daha fazlasına istemeliyiz” şeklinde konuştu. 


Vali Ahmet Hamdi Nayir okul ziyaretinde, Evliya Çelebi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden oluşan ilahi korosunun çalışmalarına da katılarak ilahileri dinledi.   

 

30-03-201730-03-201730-03-201730-03-201730-03-201730-03-201730-03-2017

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.