KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ NAYİR’DEN ŞULE METE TETİK İMAM HATİP ORTAOKULU’NA ZİYARET

VALİ NAYİR’DEN ŞULE METE TETİK İMAM HATİP ORTAOKULU’NA ZİYARET

 Okul müdürü Vehbi Keler ve öğretmenler tarafından karşılanan Vali Ahmet Hamdi Nayir’e, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ile İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Aybek eşlik etti.


Okul ve öğrenciler hakkında bilgiler alan Vali Ahmet Hamdi Nayir, ilk olarak öğretmenlerle bir araya geldi. Öğretmenlerle tek tek tanışarak sohbet eden Vali Nayir, eğitim durumu ve okulun faaliyetleri hakkında bilgiler aldı, istek ve arzularını dinledi. 


Türkiye’nin bulunduğu coğrafyada ayakta kalabilmesi için güçlü bir eğitime sahip olması gerektiğini kaydeden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Geleceğe daha güvenle bakabilmek için eğitim durumumuzu gözden geçirmemiz ve mutlaka güçlü olmamız lazım. Bu gücün de en büyük kaynağı eğitim. Eğitim olarak, ekonomik olarak, kültürel olarak güçlü olmamız lazım. Bu coğrafya zayıfların ayakta kalabildiği bir coğrafya değil. Bu yüzden okullarımızdan ve öğretmenlerimizden beklentilerimizi yüksek tutuyoruz. Amaca ulaşmak için de sizlerden gayret bekliyoruz. Sizler de bugüne dek bizim ümidimizi hiç kırmadınız. Bu başarıda herkes kendince bir pay almaya, görev almaya çalıştı. Dileğimiz, bu coğrafyada bizden öncekilerin bize emanet ettiği bu toprakları bizden sonraki nesle daha güvenli bakabileceği şekilde teslim edebilmek. İnşallah öğretmenlerimizin, ailelerimizin ve çocuklarımızın gayretleriyle bu hedefi gerçekleştirmemiz lazım” diye konuştu. 


Vali Ahmet Hamdi Nayir öğretmenlerin ardından okul aile birliği üyeleri ile de bir araya geldi. Okul aile birliği üyelerinden kütüphane projesi hakkında bilgiler alan Vali Nayir, “Çocuklarda kitap okuma alışkanlığı geliştirilmeli ve sevdirilmeli. Bunun için yazma alışkanlığını da kazandırmalıyız. Çocuğu okumaya yönlendirmenin bir yolu da yazmaktır. Okuma etkinliğinin yanı sıra çocuklara hikaye yazma teknikleri öğretilmeli, okul gazeteleri hazırlamaları noktasında öncü olunmalıdır” dedi.


Vali Ahmet Hamdi Nayir daha sonra sınıfları gezerek öğrencilerin derslerine katıldı. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Yeni nesil daha bilinçli geliyor” dedi.    

 

05-01-201705-01-201705-01-201705-01-201705-01-201705-01-201705-01-201705-01-201705-01-2017

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.