KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YANGIN GÜVENLİĞİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

YANGIN GÜVENLİĞİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında "Yangın Güvenliği" işbirliği protokolü imzalandı.

İşbirliği protokolü Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit tarafından imzalandı.

İtfaiye Müdürlüğünde düzenlenen işbirliği protokolü hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit; Vefa Mahallesinde yapmış olduğumuz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin içerisinde İtfaiyecilik Bölümü açılması noktasında İlimiz İl İstihdam Kurulunda geçtiğimiz hafta içerisinde bir karar aldık. Açılacak olan bu bölümdeki öğrencilerin uygulamalarını, stajlarını yapabilecekleri alan tabiki Kütahya Belediyesine ait itfaiye müdürlüğü olacaktır. Biz öğrencilerimizi birer itfaiye eri olarak yetiştirmeyi, hedefleyerek bu bölümü açmak için yola çıktık. İnşallah bu yaz döneminde bölümümüzün açılışı Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak, yapılacak olan çalışmanın alt yapısı bugün burada bu imza ile tescil edilmiş oldu, dedi.

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ise; Bildiğiniz üzere Dumlupınar Üniversitesinde İtfaiye Bölümü açıldı ve Üniversite öğrencilerimiz itfaiye binamızda eğitim görüyor, hocalarıyla beraber tatbikat yapma imkanı buluyorlar. Bugün imzalamış olduğumuz iş birliği protokolü vesilesiyle Lise öğrencilerimize de ekip arkadaşlarımız ile beraber eğitim vereceğiz ve itfaiyeciliği genç yaşta öğretme imkanını inşallah burada bulmuş olacağız. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve çalışmalarımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum, dedi.

Program sonrası Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş, Şube Müdürü Celal Boztepe ile beraber İtfaiye hizmet binasında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında İtfaiye Müdürü Nihat Saltık’tan bilgiler aldılar.

 

29-01-201829-01-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.