KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Yeteneğimi Biliyorum Mesleğimi Seçiyorum” Projesi Kapsamında İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT´e Ziyaret

“Yeteneğimi Biliyorum Mesleğimi Seçiyorum” Projesi Kapsamında İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT´e Ziyaret

Yeteneğimi Biliyorum Mesleğimi Seçiyorum” projesi kapsamında, Kütahya Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Halil KURT ve Proje Yürütücüsü Gökhan YAŞAR, İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT´i ziyaret etti. Ziyarette proje hakkında Sayın BAŞYİĞİT bilgilendirildi.

Kütahya Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı(Ulusal Ajans) tarafından kabul edilen “2018-1-TR01-KA101- 054067” nolu “Yeteneğimi Biliyorum Mesleğimi Seçiyorum” adlı  proje ,   değerlendirme sonucunda  Okul Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamında İlimizde hibe alan tek projedir.

Alan ve dal seçen öğrencilere "Mesleki Derslere İlgi" adlı anket çalışması yapılan projede 18  öğretmen, Haziran ve Eylül Seminer dönemlerinde İspanya ve Hollanda’da düzenlenecek kurslara katılacaktır.

Bu proje ile öğretmenler; öğrencilerin kendisi, çevresi ve meslek olanakları hakkında bilgilere sahip olmasını ve bu alandaki bilgiyi değerlendirip doğru bir karara varmasına yardımcı olacaktır. Bireyin ilgi ve yeteneklerini dikkate alarak mutluluğunu esas alan bir yaklaşımla sistematik bir şekilde mesleğe yönlendirme faaliyetleri uygulanmış olacaktır. Proje sonucunda Kütahya Atatürk Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’nde görevli öğretmenler tarafından oluşturulacak  komisyonlar aracılığıyla öğrenciler doğru tercihte bulunarak  eğitimlerini yarıda bırakmayacak ve okul erken terkini önlemiş olacaktır.

19-12-201819-12-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.