KÜTAHYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zübeyde Hanım Anaokulu, “Yeşil Bayrak Ödülü” Alarak Uluslararası Eko-Okullar Arasında Yer Aldı.

Zübeyde Hanım Anaokulu, “Yeşil Bayrak Ödülü” Alarak Uluslararası Eko-Okullar Arasında Yer Aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Zübeyde Hanım Anaokulu Okul Müdürü Mehmet Erbaş’ı makamında kabul etti.

Sürdürülebilir bir çevre için erken yaşta çevre bilinci oluşturulmasını amaçlayan uluslararası Eko-Okullar Programı kapsamında “Yeşil Bayrak Ödülü” almaya hak kazanan okullarımız 26.05.2018 günü CerModern Sanatlar Merkezi´nde (Ankara) düzenlenen törenle ödüllerine kavuştu.

Ödül törenine; Türkiye’nin dört bir yanından gelen 100’den fazla koordinatör öğretmen, öğrenci, idareci ve veli katıldı.

2017-2018 eğitim-öğretim yılında 369 Eko-Okulumuz Yeşil Bayrak ödülüne hak kazanmış olup, önceki yıl ödülü devam etmekte olan okullarla beraber toplam Yeşil Bayraklı okul sayımız 728’e ulaşmıştır. Bu sayı, okullarımızın Eko-Okullar Programı´na verdiği önemi ve Program´ın başarısını göstermektedir.

Eko-Okullar Programı kapsamında, çevre konusunda yaptıkları çalışmalarında başarılı olan okullara, 2 yıl süreli Yeşil Bayrak Ödülü verilmektedir. Bu ödül aynı zamanda ilgili okulun çevreye duyarlı bir okul olduğunu gösteren uluslararası bir eko-etikettir.

İlimizden Zübeyde Hanım Anaokulu 2 yıldır sürdürdüğü çalışma sonucu Türkiye çevre vakfı tarafından düzenlenen  Uluslararası Eco okullar arasında yerini almıştır.

Ziyarette, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Şube Müdürü İbrahim Aybek ve Zübeyde Hanım Anaokulu Okul Müdürü Mehmet Erbaş bulundu.

Ziyaret sonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Başyiğit, Zübeyde Hanım Anaokulu Okul Müdürü Mehmet Erbaş’ı tebrik ederek, başarılar diledi.

 

29-05-201829-05-2018

Yıldırım Beyazıt Mah. Erdoğan Atasoy Cad. No 37 KÜTAHYA - 0 (274) 280 43 00 / 0 (274) 280 43 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.